#RazemNaŚwięta

#RazemNaŚwięta – to hasło tegorocznej akcji Ministra Edukacji Narodowej, której celem jest kształtowanie postawy służenia pomocą drugiemu człowiekowi. Kampania zwraca uwagę na potrzebę tworzenia wspólnot oraz kształtowanie odpowiedzialności.

Nasza szkoła włączyła się w akcję podejmując następujące działania w okresie przedświątecznym.

Grono Pedagogiczne, Rodzice, Wolontariusze oraz Harcerze zorganizowali kiermasz, z którego dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację malutkiego Tadzia Tobiasza.

Uczniowie działający przy Szkolnym Kole PCK przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych i przygotowali paczki świąteczne dla potrzebujących.

Kolejne przedsięwzięcie, o którym warto wspomnieć to wielka wysyłka kartek świątecznych. Część z nich została przygotowana własnoręcznie. Pozostałe otrzymaliśmy od Fundacji Dbam o Z@sięg w ramach realizacji projektu „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”.  Życzenia otrzymali podopieczni lokalnego Domu Dziecka oraz emerytowani pracownicy naszej placówki.

Przedświąteczny czas pracowicie wykorzystali uczniowie z grupy Kolędników Misyjnych. Długie próby i praca nad kostiumami zostały nagodzone. Zebrane datki Kolędnicy przeznaczyli na rzecz swoich rówieśników z Amazonii.

Charakter i zakres podjętych działań pozwala myśleć, że cel #RazemNaŚwięta udało się zrealizować.