Mikołajki a może Nikolaustag?

6 grudnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach językowych w Instytucie Goethego w Krakowie. Tym razem to piątoklasiści sprawdzali swoje umiejętności językowe. Warsztaty były niespodzianką dla tych, którzy we wrześniu zaangażowali się w obchody Europejskiego Dnia Języków przygotowując przepiękne słowniki.

Wizyta w Instytucie Goethego jest zawsze wspaniałą przygodą. Wszyscy, którzy mieli okazję odwiedzić to miejsce, z pewnością potwierdzą tą informację. Wnętrze Instytutu ma bowiem swoją niepowtarzalną aurę, a wiedza językowa sama przenika do głowy.

Na piątkowych warsztatach z cyklu „LEYO! Przygoda odkrywcy z książką i aplikacją”, rozwijaliśmy nasze wiadomości językowe z zakresu muzyki.  Pracowaliśmy z niezwykłą książką pt. Mein großes Musikbuch“ wydawnictwa Carlsen Verlag, która łączy klasyczną, papierową książkę z urządzeniem mobilnym. To połączenie powoduje, że książka nagle ożywa i pojawia się obraz, dźwięk, muzyka, tekst, czytany na głos oraz interaktywne quizy. To takie książki na miarę XXI wieku. Świetnie nadają się do nauki języka, który z każdą kolejną wizytą w Instytucie Goethego staje się coraz mniej obcy. Żeby tradycji grudniowej stało się zadość, zostaliśmy jeszcze obdarowani drobnymi upominkami, więc wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni. Na koniec relacji zachęta w formie cytatu: “Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith.