Andrzejki 2019

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze.

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja.

W naszej szkole magiczna atmosfera towarzyszyła nam przez dwa wieczory – 25 i 27 listopada.  Nauczyciele i wychowawcy świetlicy przy pomocy różnych rekwizytów przepowiadali uczniom przyszłość m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinni się wystrzegać oraz jak będzie wyglądało ich dalsze życie. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicała zabawa taneczna. Dużą popularnością cieszyły się także  „Kącik słodkości”, gdzie można było kupić wspaniałe wypieki przygotowane przez nauczycieli oraz rodziców, oraz stoisko ze zdrowymi koktajlami owocowymi. Jak co roku długa kolejka ustawiła się także do loterii fantowej. Dochód uzyskany ze sprzedaży losów oraz ciast został w tym roku przeznaczony na pomoc Tadziowi Tobiaszowi.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli tegoroczny szkolny kiermasz charytatywny.