Wycieczka klas 4a,4b,5b do Krakowa

22 listopada klasy 4a, 4b i 5b udały się na wycieczkę szkolną do Krakowa. Korzystając z pięknej jesiennej aury, wysłuchaliśmy na Rynku wykładu p. Grażyny Pleśniarskiej – Gwizdały na temat jego historii oraz zabytków. Następnie grupa czwartoklasistów udała się na lekcję muzealną na temat legend krakowskich a uczniowie klasy piątej na zwiedzanie podziemi Rynku „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. Kolejnym punktem programu wycieczki był udział w spektaklu pt. „Katarynka” w Teatrze Współczesnym. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli nowatorską interpretację noweli Bolesława Prusa. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, które miały na celu przybliżenia warsztatu pracy aktora. Dzielnie próbowali operować głosem i ruchem, by osiągnąć zamierzony efekt sceniczny. Pełna wrażeń i wiedzy młodzież wróciła bezpiecznie do domu.