Świętujemy Rocznicę Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodzimy już 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 uczcili to ważne dla naszego narodu wydarzenie, wystawiając w dniu 8 listopada montaż słowno – muzyczny.

W inscenizacji przygotowanej przez klasy V D, V E i III D uczniowie przypomnieli ważne wydarzenia  sprzed kilku wieków: rozbiory Polski oraz długą i trudną drogę do odzyskania suwerenności. Tradycyjnie zarecytowali także znane patriotyczne wiersze, takie jak „Katechizm młodego Polaka”, które utrzymywały na duchu kilka pokoleń Polaków, będących w niewoli. W montażu nie zabrakło również najsłynniejszych pieśni patriotycznych, które zaśpiewał szkolny chórek oraz solistki, przygotowane przez panią  Barbarę Zelek. Natomiast o godzinie 11. 11. w ramach akcji „Szkoła do hymnu” wszyscy zgromadzeni w hali zaśpiewali hymn narodowy. Po inscenizacji uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali także kilka najsłynniejszych pieśni legionowych. Ciekawy występ, nastrojowa dekoracja i podniosła  atmosfera uroczystości  pobudziły uczniów do  refleksji nad dziejami naszej Ojczyzny.