Świętujemy Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwyczajowo   w tym dniu szczególnie honorujemy pracę nauczycieli i pedagogów, dziękując im za trud i wysiłek w kształtowaniu młodych pokoleń.

11 października w naszej z tej okazji odbyła się akademia. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie zostały wręczone Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej  uczniowie z klasy VII b, VI a, V a oraz szkolny chórek wierszem i śpiewem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudu pracy pedagogów. Natomiast członkowie koła teatralnego „Miszmasz” w formie etiudy teatralnej zaprezentowali metaforę szkolnego świata i nauczyciela – mistrza, który wskazuje właściwą drogę.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo wytrwałości i zapału do dalszej pracy zawodowej!