Niemiecki może być przyjemny

Uczniowie naszej szkoły wiedzą doskonale, że nauka niemieckiego jest przyjemna. W piątek 4 października mogli się przekonać, że jest więcej niż przyjemna.

Dwie klasy siódme (7b i 7c) uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez wspaniałych lektorów Instytutu Goethego w Krakowie. Zajęcia odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku i składały się z dwóch części- animacji językowych oraz interaktywnych warsztatów LeYo.

Animacja językowa polega na nauce języka poprzez zabawę. Podstawowa sprawa to dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie do przedmiotu. Połączenie ruchu i aktywności językowej przynosi świetne efekty. Grając, biegając i klaszcząc uczymy się zdecydowanie szybciej, no i ile przy tym śmiechu…

Drugie warsztaty bazowały na książkach wydanych przez niemieckie Wydawnictwo Carlsen.  Książki stanowiły punkt wyjścia do zabawy z wykorzystaniem tabletów. Dzięki konkretnym aplikacjom książki „ożywały” – pojawiały się nowe obrazy, dźwięki, muzyka, teksty czytane na głos oraz quizy.

My bawiliśmy się z książką pt „Mein Atlas”. Poznawaliśmy kraje, stolice, zabytki, zwierzęta zamieszkujące różne kontynenty, sławnych ludzi i wiele innych. I to wszystko po niemiecku.

Niesamowite!!!! Pomysł połączenia klasycznej książki z urządzeniem mobilnym bardzo się nam spodobał. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w warsztatach i z niecierpliwością czekamy na więcej.