Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

19 czerwca nasza tegoroczna szkolna przygoda dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Zanim jednak uczniowie udali się na zasłużony wypoczynek w odświętnych strojach zebrali się w hali sportowej, by wziąć udział  w uroczystej akademii.

Najpierw pani dyrektor, Dorota Wójcik,  podziękowała uczniom oraz pracownikom szkoły za całoroczny trud, a także gratulowała sukcesów i osiągnięć.  Życzenia uczniom i nauczycielom złożyła także przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Mastalska – Sowa. Następnie przyszedł czas na odczytanie przez panią dyrektor nazwisk uczniów wpisanych do Złotej Księgi. Najlepszym sportowcom, którzy opuszczają już mury szkoły podstawowej, wręczono medale „Waleczne Serce” za szczególne osiągnięcia sportowe. Uhonorowani zostali uczniowie z klasy 8 a: Wiktoria Łanocha, Wiktoria Stolarczyk, Igor Grabowicz i Paweł Put.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Barbary Musiał, pani Julity Chrabąszcz, pani Małgorzaty Klimek i pani Agnieszki Sachy (dla klas V – VIII) oraz pani Renaty Libery i pani Teresy Sediwy (dla klas I – IV). O oprawę muzyczną zadbała pani Barbara Zelek, a dekorację przygotowała pani Dorota Wojtyś. Występy uczniów wzbogacił pokaz taneczny przygotowany przez panią Dorotę Thomas.

Wyjątkowym momentem akademii było pożegnanie absolwentów – pierwszego od dwudziestu lat rocznika klas ósmych, który opuszcza mury „trójki”. Przedstawiciele ósmoklasistów – Krzysztof Gadowski z klasy 8 a i Małgorzata Leś z klasy 8 b – podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły za osiem lat nauki, wsparcia i opieki.

Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania do klas, podczas których rozdano świadectwa, dyplomy i nagrody. Był to czas na wspólne rozmowy  i refleksje, wypełniony radością, ale też i łzami wzruszenia, szczególnie wśród ósmoklasistów.

Wszystkim uczniom życzymy miłego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!