Nocowanie w szkole? Czemu nie!

Jakiś pomysł na piątek – weekendu początek? Co powiecie na  „pizza, spanie i śniadanie”?

Korzystając z niepisanej tradycji naszej szkoły, klasa VI c wzięła udział w III Nocy Filmowej. To niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się w piątek, 1 marca, o godzinie 17.00, a zakończyło o 7.30 w sobotę.

Spędzenie nocy w szkole wymagało odpowiedniego przygotowania, więc rozpoczęliśmy od nadmuchiwania materaców i rozłożenia śpiworów. Naszym głównym celem była integracja i nauka współpracy, więc najpierw zbudowaliśmy wspólne „Królestwo”, które posiadało herb i skarb. Następnie musieliśmy poradzić sobie z nieporozumieniami, które wtargnęły do niego   i odbudować je na nowo.  A wszystko to  działo się podczas podsumowania warsztatów dotyczących  komunikacji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych w klasie.

W dalszej kolejności wspólnymi siłami gotowaliśmy z „Paszczakami” pyszną zupę krem z pomidorów. Każdy stworzył także swoją własną wyjątkową pizzę. Mniam!  Na koniec  przygotowaliśmy deser truskawkowy  „Eton Mess”. Gdy już nasze brzuszki były zapełnione, nadeszła chwila na wieczorną  toaletę i wskoczyliśmy w piżamki, czy też w niektórych przypadkach, w  pluszowego nosorożca J  Obejrzeliśmy „Opowieści z Narni”, a następnie smacznie zasnęliśmy. Noc minęła nam spokojnie, a rano przyszedł czas na wspólne śniadanie i powrót do domu.

Nocowanie w szkole było świetną okazją do integracji, poznania się nawzajem, a przede wszystkim pozwoliło spędzić miło czas na ciekawych i kreatywnych działaniach.  Z pewnością w naszej pamięci pozostanie wiele wspomnień.

wychowawca VI c  Aneta Biel