Projekt Euroweek w naszej szkole

Projekt Euroweek – wizyta wolontariuszy w naszej szkole

W dniach 25-28 lutego odwiedzili naszą szkołę  niezwykli goście, wolontariusze z Fundacji Euroweek,  Marisol i Daniel.

Dzięki nim nasi uczniowie mieli możliwość wykorzystania swojej znajomości języka angielskiego w naturalnej sytuacji komunikacyjnej oraz  poszerzenia wiedzy na temat MEKSYKU i KOLUMBII, skąd przyjechali wolontariusze. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne oraz brali aktywny udział w grach, zabawach, tańcach i śpiewach przy akompaniamencie Daniela na jego niezwykłym instrumencie – ukulele. Dzieci poznały odmienne od naszych zwyczaje i niezwykłą kulturę tych odległych zakątków świata oraz oryginalne gusty kulinarne (świnka morska na pewno wielu z nich będzie się już inaczej kojarzyła…)

Wolontariusze przekazali nam wartości, takie jak wzajemny szacunek dla odmienności, tolerancję i empatię. Wszyscy bardzo ciepło przyjęli naszych uśmiechniętych i pozytywnie nastawionych do świata gości i bardzo chętnie z nimi rozmawiali podczas zajęć, na przerwach i w czasie pozalekcyjnym.

Dziękujemy Państwu Sacha i Dziwiszewskim za udzielenie wolontariuszom gościny i zapewnienie im opieki.

Aneta Biel