PROGRAM „PROJEKTOR” W NASZEJ SZKOLE

5 klas z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 bierze udział w tym roku szkolnym w Ogólnopolskim Programie PROJEKTOR, którego autorem jest Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności. Głównym celem warsztatów z PROJEKTOREM jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy prospołecznej i obywatelskiej. Warsztaty pozwalają młodym ludziom doświadczyć poczucia sprawozdawczości i maja przekonać do działania na rzecz lokalnej społeczności. Założenia PROJEKTORA to praca w grupach, zajęcia o charakterze warsztatowym, dyskusja i wspólne rozwiązywanie problemów.

Takie działanie ma stworzyć dzieciom przestrzeń do rozwijania kompetencji komunikacji, krytycznego myślenia, kreatywności i współpracy.

Aktywność obywatelska, rozumiana jako udział uczniów w życiu społecznym i kulturalnym klasy, szkoły, miasta czy wsi, jest głównym zagadnieniem PROJEKTORA. Aktywność obywatelska rozwijana jest w 3 obszarach- ochrona planety, relacje społeczne i działania w Internecie.

Podczas warsztatów uczniowie pracują z wolontariuszami z różnych uczelni wyższych.

4 grudnia uczniowie klasy 7b rozpoczęli przygodę z PROJEKTOREM. Wspólnie z Oktawią oraz Łukaszem- studentami z krakowskich uczelni wyższych, przez 5 godzin pracowali w pocie czoła, ale dobrze się przy tym bawiąc. Pierwsza część warsztatów zakończyła się wspólną decyzją klasy, że na kolejnych zajęciach pracować będziemy nad relacjami społecznymi.

Jesteśmy bardzo ciekawi ciągu dalszego naszej przygody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.