KAROLINA SUŁEK LAUREATKĄ DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

Karolina Sułek, uczennica klasy 5 a, została laureatką XI edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół.  Jego celem jest doskonalenie przez uczniów umiejętności poprawnej pisowni, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę, a także popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918).

Karolina w etapie szkolnym, który odbył się 27 września, rywalizowała z ponad ośmioma tysiącami uczniów ze szkół z całego województwa małopolskiego. Dzięki wysokiemu wynikowi została zakwalifikowana do finału, gdzie stanęła w szranki z 70 najlepszymi uczniami z małopolskich szkół. W etapie wojewódzkim – 26 października – uczestnicy młodszej kategorii, klasy 4 – 6,  zmagali się z tekstem o polskim malarzu, który pokochał wieś, czyli Włodzimierzu Tetmajerze. Z dyktandem świetnie poradziła sobie nasza reprezentantka, która uzyskała bardzo dobry wynik i zdobyła III miejsce. Podczas uroczystej gali 21 listopada w Krakowie Karolina odebrała gratulacje oraz nagrody przygotowane przez organizatorów konkursu – Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację „Zawsze Warto”.

Gratulujemy sukcesu Karolinie oraz pani Justynie Krzywackiej, która sprawowała pieczę nad przygotowaniami uczennicy do konkursu.