I MIEJSCE W KONKURSIE „KWIATY BIAŁO-CZERWONE”

Wojciech Zastawnik laureatem I miejsca Małopolskiego Konkursu Fotograficznego z okazji Święta Niepodległości „Kwiaty biało – czerwone”

Organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 74 im. S. Staszica w Krakowie. Konkurs był skierowany do uczniów ze szkół podstawowych kl. 4-8 z województwa małopolskiego.

Cele konkursu:

• rozwijanie wśród uczniów zainteresowania przyrodą i umiejętności obserwacji świata roślin;
  • kształtowanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań fotografią;
  • rozwijanie umiejętności wrażliwości artystycznej, inwencji twórczej i kreatywności;
  • upamiętnienie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę niepodległości.

Przedmiotem konkursu były samodzielnie wykonane prace fotograficzne których  temat wiązał się z podanym tytułem – na jednej fotografii miały być żywe (nie sztuczne) i rosnące kwiaty biało-czerwone lub białe i czerwone, bez wizerunku ludzi.

Z naszej szkoły udział wzięli: Anna Kolbusz, Adriana Góra, Rita Janora, Karolina Sułek, Jan Ulas, Zofia Kołpa z klasy 5a, Natalia Gadowska z klasy 7a i Kinga Osika i Zofia Kusior z klasy 8a.

Prace konkursowe są prezentowane na wystawie w Nowej Hucie.

Gratulacje

Grażyna Pleśniarska – Gwizdała