Zimowisko szkolne

W lutym tego roku piątek trzynastego okazał się być szczęśliwy dla uczniów w Małopolsce. Kiedy wybrzmiał ostatni dzwonek, wybiegli ze szkoły, aby cieszyć się dwoma tygodniami bez sprawdzianów, kartkówek i ustnych odpowiedzi.  Rozpoczęły się ferie!

Niektórzy uczniowie wrócili jednak do szkoły już w poniedziałek, bynajmniej nie za karę! Rozpoczęło się zimowisko organizowane przez naszą szkołę oraz Uczniowski Klub Sportowy „Trójeczka”. Jego przewodnim tematem było hasło „Żyj zdrowo i sportowo”.

Dzieci pod czujnym okiem trenerów, instruktorów oraz nauczycieli przeistaczały się w ekspertów w takich dziedzinach sportu jak piłka nożna, aikido, taniec, pływanie czy łyżwiarstwo. Ostatnia była najbardziej wyczekiwana, gdyż wiązała się z wyjazdem na lodowisko do Proszówek.

Na tych kilka dni zamieniły się w sportowców… także na papierze! Odmalowywały swoje sylwetki na dużych arkuszach papieru, a następnie „ubierały je” w sportowe stroje. Tworzyły także plakaty z hasłami propagującymi sport i zdrowe odżywianie. Przygotowały pyszne sałatki i soki, którymi później wspólnie się delektowaliśmy! Wykonały piękne medale z masy solnej. Rewelacyjnie poradziły sobie z odczytywaniem mapy podczas gdy terenowej.

Codziennej dawki energii dostarczały panie kucharki, które serwowały pyszne obiady.

Na zakończenie zimowiska, wszyscy uczniowie otrzymali upominki, pożegnali się z opiekunami i wzajemnie podziękowali sobie za zaangażowanie oraz miło spędzony czas.

Pozostaje stwierdzić – Do następnego roku!

SPRAWOZDANIE Z ZIMOWISKA .