Kiermasz Książki Przeczytanej – 28-29.04.2022 r.

W dniu 28 kwietnia (czwartek) obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Książki, a  29 kwietnia (piątek) odbywać się będzie XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Perły Regionu”. W związku z tym, w tych dniach, organizujemy „KIERMASZ KSIĄŻKI PRZECZYTANEJ”. Odbędzie się on pod hasłem „Książka za cukierek”. Cóż to oznacza? Przed głównym wejściem do szkoły spotkacie się z Książką Przeczytaną. Każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie, dla swojego rodzeństwa, mamy, taty, babci czy dziadka. Aby zostać właścicielem książki i dać Jej drugie życie, wystarczy do ustawionego obok koszyka wrzucić „cukierka”.  Oczywiście może to być lizak, batonik, czekolada, ciastka, paczka żelek, … ale też mile widziane będzie kg mąki, cukru, kaszy, herbata, makaron, karton mleka czy olej. Wszystkie te artykuły trafią dla naszych gości z Ukrainy, którzy są w naszym mieście i Gminie. Nie chcemy zbierać pieniążków tylko artykuły spożywcze.

Powiedzcie o naszym kiermaszu sąsiadce, koleżance, znajomemu.

Kiermasz będzie otwarty 28 i 29.04.2022r. od 8.00 do 15.00

Świętujmy te dni w wyjątkowy sposób. Biorąc książkę dajesz sobie przyjemność czytania i dajesz też coś drugiemu człowiekowi: nadzieję, dobro, radość chwili, miłość.

Dziękuję wszystkim za pomoc i ogromne wsparcie w pomaganiu. Jesteście wspaniali.

Koordynator Pomocy Ukrainie
Izabella Czernecka