30 stycznia 2022 roku – 30. Finał WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariuszami wspierającymi tę akcję byli także uczniowie naszej szkoły: 11 uczniów z klasy 8e (Sara i Ania na zdjęciu) i 4 z klasy 8d. Mimo niesprzyjającej pogody, zimna i deszczu, z uśmiechami na twarzach, dzielnie trwali na swoich posterunkach.

„Bardzo się cieszę i jestem dumna, że mogłam zostać wolontariuszką organizacji WOŚP. Od dzieciństwa zawsze o tym marzyłam. Byłam pozytywnie zaskoczona hojnością i uprzejmością ludzi. Oczywiście pojawiali się ci mniej mili, ale mimo wszystko odniosłam wspaniałe wrażenia. Na pewno zapamiętam to wydarzenie na bardzo długo. Uważam też, że każdy człowiek powinien chociaż raz pomóc charytatywnie. Jest to ogromna pomoc dla osób potrzebujących.”  – Sara Sukiennik 8e

Nasi wolontariusze zebrali ponad 8 tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ich wielkie serca.