Podróż w kosmos, czyli Dzień Otwarty dla Przedszkolaków w naszej szkole

W środę 23 lutego liczna grupa brzeskich przedszkolaków wraz z rodzicami wyruszyła w „Kosmiczną podróż”, biorąc udział w Dniu Otwartym, który odbył się w naszej szkole.

Dzieci rozpoczęły swoją kosmiczną przygodę od uczestnictwa w zajęciach obecnych trzecioklasistów wraz z ich wychowawcami. Najpierw przygotowały kosmiczną rakietę, odpowiadając na pytania w międzyplanetarnym quizie i malując pojazd z klasą III B. Następnie rakieta wystartowała do Układu Słonecznego, gdzie żywe „planety”, czyli uczniowie klasy III A, zaśpiewali piosenkę, zaprezentowali wiersz i zaprosili dzieci do ciekawych stacji zadaniowych oraz tablicy interaktywnej.

Po zakończonych zajęciach dzieci mogły udać się do kolejnego układu, w którym odwiedzały planety o tajemniczych nazwach, takich jak na przykład „Kosmomowa”, „Libro”, „Pyssle”, „Sensorka” czy „Chemikus”. Zajrzały do wybuchowej pracowni chemicznej.  Zaobserwowały, czym jest próżnia. Odwiedziły także inne szkolne pracownie, salę logopedyczną, świetlicę oraz bibliotekę. Wyruszyły w przyszłość, kodując i bawiąc się robotami. „Latały” w sali integracji sensorycznej. Na planecie „Grawitacja” mogły porozmawiać po angielsku nawet w kosmosie! Rzucały tam kosmicznymi kamieniami i uruchamiały latające rakiety. Wykonywały też różne inne zadania i ćwiczenia z nauczycielami z naszej szkoły. Za każde z nich otrzymywały pieczątki, a jeśli udało się ich zdobyć odpowiednio dużo, odbierały drobny kosmiczny upominek.

W szkole w tym dniu było kosmicznie i wesoło, jednak wieczorem nadeszła pora, aby wrócić na Ziemię i jeszcze na jakiś czas do przedszkola.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza dzieci z rocznika 2016 do oddziału „zerowego”, a dzieci z rocznika 2015 do klas pierwszych. Obecnie trwa rekrutacja do tych oddziałów na rok szkolny 2022/2023. Szczegóły można znaleźć w zakładce REKRUTACJA na stronie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego popołudnia.

Koordynatorzy Dnia Otwartego dla Przedszkolaków

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta