Przejście na nauczanie zdalne od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Szanowni Państwo,

na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021 r., poz. 2301) od 20 grudnia 2021r. do 9 stycznia 2022 r. przechodzimy na nauczanie zdalne w klasach  I -VIII.

1. Stacjonarnie pracują  uczniowie, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania.

2. Uczniowie klas I – III, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki w tym okresie, mają prawo do skorzystania z opieki świetlicy oraz zorganizowania nauczania zdalnego na terenie szkoły, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

3. W przypadku zamiaru korzystania z zajęć na terenie szkoły  Rodzice składają pisemne oświadczenie – stanowiące załącznik nr 11 do Zarządzenia Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku  nr 1/2021/2022 z 30 sierpnia 2021 r. w sprawie: organizacji pracy i bezpiecznego funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku w okresie epidemii w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – plik w załączeniu oraz do pobrania ze strony szkoły z zakładki ważne dokumenty.

4. Uczniowie klasy VIII będą mogli skorzystać z konsultacji indywidualnych lub grupowych, prowadzonych na terenie szkoły, w terminach wskazanych w harmonogramie, po wypełnieniu przez rodziców pisemnego oświadczenia, o którym mowa w pkt. 3.

Pozostałe regulacje, dotyczące organizacji nauczania zdalnego w naszej szkole,  znajdują się w załączonym zarządzeniu oraz w komunikacie umieszczonym na stronie:

Dorota Wójcik

Dyrektor PSP nr 3 w Brzesku