Miedzynarodowy projekt Bild der Anderen rozpoczęty!

Mimo licznych ograniczeń i trudności uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wirtualną przygodę z językiem niemieckim i w języku niemieckim.

10 uczniów z klasy 8b oraz 12 z klasy 6d bierze udział w  Międzynarodowym Projekcie Instytutu Goethego.

Projekt nosi nazwę „Bild der Anderen”, czyli „Mój obraz innych”. Polega on na wymianie mailowej z kolegami z innego kraju. Językiem komunikacji jest oczywiście język niemiecki.

Partnerami naszych ósmoklasistów są uczniowie z maleńkiego egzotycznego kraju Dżibuti w Afryce Wschodniej.

Klasa 6 natomiast współpracuje z rówieśnikami z Syberii.

Projekt poprzedziły quizy na temat krajów, z których pochodzą nasi nowi koledzy, dzięki którym mogliśmy się więcej dowiedzieć o tym, gdzie i jak mieszkają.

Obie klasy przygotowały zagadki ze zdjęciami oraz pierwsze listy. Projekt potrwa cały rok.

Liczymy na dobrą zabawę, intensywne poszerzanie wiedzy oraz jeszcze większy zapał do nauki języka niemieckiego.

Poniżej nasi koledzy z Afryki: : Lucas, Ahmed-Amin, Loriane, Yoni, Kalia, Fatouma und Matteo, Diane und Laura.