Ślubowanie pierwszoklasistów

23 września 2020 r. był bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych uczniów. Wtedy odbyła się bowiem uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku.

Na hali sportowej w godzinach popołudniowych zgromadzili się uczniowie, rodzice i wychowawcy, by wspólnie przeżyć tę doniosłą chwilę. Pierwszoklasiści ubrani na galowo, z odświętnymi biretami, prezentowali się dostojnie. Na początku zgromadzeni goście mogli podziwiać piękne występy artystyczne, w których nie zabrakło wzruszających wierszy, wspaniale wykonanych piosenek a nawet… odrobiny gimnastyki. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W rocie przyrzeczenia uczniowie zobowiązali się do poszanowania zasad obowiązujących w szkole oraz rzetelnej nauki i pracy. Po ślubowaniu każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia naszej szkoły przez panią dyrektor – Dorotę Wójcik. Na zakończenie uczniowie otrzymali od swoich rodziców i wychowawców upominki oraz dyplomy na pamiątkę tego ważnego wydarzenia.