Zaproś mnie na swoją lekcję

Kiedy już udało nam się przebrnąć przez gąszcz mało zrozumiałych słów jak meet, classroom, kod, online, zaczęliśmy odkrywać pozytywne aspekty zdobyczy technologicznych. Zainspirowane ogólnopolskim projektem edukacyjnym  „Zaproś mnie na swoją lekcję”, o którym można więcej poczytać tutaj: Jak lekcjami w niewielkim Tucznie…

Oddam klasę w dobre ręce. Nauczyciele w Polsce wymieniają się dziećmi. Postanowiłyśmy zaprosić wirtualnie do naszej szkoły niezwykłe osoby.

Od Pani Sabiny Piłat, nauczycielki (obecnie w Luksemburgu) i podróżniczki dowiedzieliśmy się, dlaczego w maleńkim Wielkim Księstwie Luksemburga szkoła liczy ponad 5000 uczniów, gdzie można spotkać nosacza Janusza, co to są tarasy ryżowe i dlaczego w pewnym jeziorze można poparzyć ręce.

Korzystając z możliwości wirtualnego podróżowania wybraliśmy się do Irlandii. Tam spotkaliśmy Colma, który jest przewodnikiem po Dublinie a także studentem szkoły cyrkowej. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do świata magii i sztuczek w ramach projektu Dublin Circus Project. Z racji pandemii zajęcia w szkole cyrkowej zostały zawieszone ale na stronie internetowej można znaleźć filmiki szkoleniowe. My mieliśmy okazję podjąć wyzwanie w czasie zajęć online. Bariera językowa nie stanowiła przeszkody w przygotowaniu własnego sprzętu i podejmowaniu prób wykonania ćwiczeń zręcznościowych i iluzjonistycznych.

Mamy nadzieję, na kolejne niezwykłe spotkania.