Wigilijne spotkanie w naszej szkole

Cieszmy się i pod niebiosy
wznośmy razem miłe głosy,
Bo wesoła dziś nowina:
Czysta Panna rodzi Syna!

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Czas zadumy i refleksji w gronie najbliższych osób, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym. Również w naszej szkole ten czas jest magiczny. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami spędzają wspólne chwile, łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy. Corocznie na kilka dni przed świętami cała społeczność szkoły spotyka się na uroczystym apelu, w czasie którego wspominamy historię przyjścia Zbawiciela na świat. W tym roku na akademii gościliśmy proboszcza parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku –  księdza Józefa Drabika, który udzielił zebranym błogosławieństwa i złożył życzenia świąteczne. Następnie uczniowie otrzymali opłatki, którymi przełamali się z koleżankami i kolegami. Ciepłych słów nie zabrakło także od Przewodniczącej Rady Rodziców – pani Agnieszki Mastalskiej – Sowy.  Tę uroczystą chwilę uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu nauczycieli muzyki z naszej szkoły – pani Barbary Zelek i pana Michała Seremaka, a także szkolnego chóru oraz laureatów konkursu kolęd i pastorałek. W czasie akademii zostały także wręczone nagrody zwycięzcom konkursów – Konkursu Pięknego Czytania dla klas I – III oraz Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Tego dnia we wszystkich klasach odbyły symboliczne Wigilie, które uczniowie spędzili ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.