Spotkanie z dr Anną Brzyską.

Spotkanie z dr Anną Brzyską. Kultura i religia Żydów.

4 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie z dr Anną Brzyską, Prezesem Stowarzyszenia „Pamięć i dialog. Wspólna historia”, która opowiedziała uczniom klas VII i VIII o kulturze i religii Żydów, ale przede wszystkim o społeczności żydowskiej Brzeska. Uczniowie mogli usłyszeć historię naszego miasta, która jest mało znana. Pani Anna pokazała uczniom na prezentacji multimedialnej miejsca, których już w Brzesku nie ma lub pełnią zupełnie inne funkcje niż 70 lat temu. Przedstawiła uczniom zdjęcia potomków brzeskich Żydów, którzy mieszkają na całym świecie, ale odwiedzają Brzesko i cmentarz żydowski, na którym pochowani są ich przodkowie. Po spotkaniu na sali gimnastycznej odbyły się warsztaty dla uczniów z naszej szkoły, którzy biorą udział w konkursie „Znamy Wasze imiona”. Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło wszystkim obecnym zobaczyć swoje rodzinne miasto trochę z  innej perspektywy, a także być otwartym na inne religie i kultury.