Warsztatowy piątek

15 listopada uczniowie z klas 7b, 8b oraz 8c mieli możliwość spędzić czas w sposób niecodzienny. Zgłębiali bowiem tajniki języków obcych. Tym razem był to , oprócz naszego ulubionego Smile języka niemieckiego, również język hiszpański. W tym celu odwiedziliśmy Instytut Cervantesa oraz Instytut Goethego w Krakowie.

Mimo, że z językiem hiszpańskim uczniowie naszej szkoły niewiele mają do czynienia, wizyta była niezmiernie ciekawa. Obejrzeliśmy przepiękną wystawę Camino de Santiago, która powstała w ramach promowania w Krakowie programu Roku Świętego Jakubowego 2021. Następnie udaliśmy się w multimedialną podróż po Hiszpanii, która skutecznie zachęciła nas do odwiedzenia tego kraju. Dowiedzieliśmy się również, jak ważny i popularny, a do tego łatwy jest język hiszpański. Nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć się go uczyć Smile

Głównym celem naszej wizyty w Krakowie były warsztaty językowe w Instytucie Goethego. Tam przywitano nas na słodko- warsztaty bowiem dotyczyły produkcji żelków Haribo. Mogliśmy się nie tylko uczyć nowych słów, ale również wąchać i smakować. Nauka w ten sposób jest dużo przyjemniejsza. Warsztaty, w których uczestniczyliśmy, są częścią składową olbrzymiego projektu Instytutu Goethego -„Kinderuni” czyli Uniwersytet Dziecięcy. Obejmuje on trzy fakultety- Człowiek, Natura i Technika. Projekt umożliwia poznanie różnych dziedzin wiedzy oraz zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy. Połączenie przyjemnego z pożytecznym- czegóż chcieć więcej.

Myślę, że piątkowy wyjazd możemy uznać za udany Smile

Małgorzata Zwolak