„Odblaskowa szkoła”- odcinek 3

Biorąc udział w konkursie nadal podejmujemy różne inicjatywy i działania promujące bezpieczeństwo i ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

15 października zakończył się konkurs plastyczny dla klas 1 – 3 pod hasłem „Ja i droga – chodzić umie każdy, ale czy bezpiecznie” oraz dla klas 4-8 „Bezpieczni na drodze”. Wykonując swoje prace uczniowie promowali prawidłowe zachowania na drodze, w tym noszenie odblasków przez pieszych w różnym przedziale wiekowym. Na konkurs wpłynęło 105 prac z klas 1 – 3 oraz 120 z klas 4-8 Jury w składzie: starszy aspirant Adam Bereta, młodszy aspirant Maksymilian Gurgul, nauczyciel plastyki Dorota Wojtyś oraz nauczyciel Judyta Multan wyróżniło 20 prac. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: zgodność z tematem i zasadami ruchu drogowego, oryginalność i inwencję twórczą, ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania pracy.

W kategorii klas 1-3 nagrody otrzymali: Zuzanna Kapcia, Alan Sukiennik kl. 1a,  Karol Zydroń i Hubert Śliwa z kl. 1a, Julita Kubas kl. 2b, Zuzanna Sobusiak kl.2c, Kacper Brzegowy kl. 2d, Jakub Dziedzic i Michał Śnioszek z kl. 3c, Martyna Śliwa kl. 3d.

W kategorii klas 4 -5: Klara Sukiennik kl. 4b Jakub Gniady kl. 5b, Artur Latocha i Filip Drelicharz kl.5c

W kategorii klas 6 -7: Kamil Baniak kl. 6b, Joanna Olejczyk kl. 6d, Katarzyna Franczyk i Kinga Kolbusz z kl. 6e, Małgorzata Olejczyk kl.7b, Oliwia Witkowska kl. 7a

W konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zwycięzcą w kategorii klas czwartych został Natan Popielarski z kl. 4a, a w kategorii klas 5 -8 najlepszy wynik uzyskała uczennica z klasy 5e Magdalena Wrona oraz Kamil Baniak z klasy 6b. Drużynowo najlepszy wynik uzyskała klasa 4b i 5e.

Dzień 17 października został ogłoszony Dniem Odblasków w naszej szkole. Lansowaliśmy modę odblaskową w myśl hasła „Bądź widoczny na drodze, odblaski teraz są w modzie”. Uczniowie  przygotowali stroje przeznaczone na różne okazje, pory dnia i roku, eleganckie i bardziej sportowe. W każdym stroju dominowały jaskrawe, mocne, neonowe kolory,  pojawiły się liczne elementy odblaskowe takie jak: kamizelki, krawatki, chustki, czapeczki z daszkiem, opaski, zawieszki, światełka, paski, szelki, kapelusze, naszywki, biżuteria, torebki, itp. Ogłoszony został również konkurs na najbardziej kreatywny strój odblaskowy.  Oto nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie: Lena Krzywacka kl. 3a, Ania Kolbusz,  Kuzak Zofia i Ada Góra z kl. 1a, Kamila Staszel- Łatal z kl. 2a, Kaja Górka z kl. 2b, Patryk Zachara i Mateusz Zdebski z kl. 3d, Aniela Kołodziej z kl. 2c, Lena Kuciel i Kevin Kusiak z kl. 3c, Karol Kura z kl. 4a, Sonia Węgrzyn z kl. 5a, Milena Wójcik i Kinga Klimek z kl. 4b oraz Wiktoria Żak z kl. 6b.

Celem tej akcji było uświadomienie wszystkim uczniom, rodzicom, seniorom, jak ważne jest noszenie odblasków, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni na drodze, szczególnie nocą i w szare, jesienne dni.

W tym dniu każda klasa prezentowała także transparenty z hasłem promującym noszenie odblasków. Wyróżniono transparenty klasy: 1a, 2a, 2b, 2c, 2d, 5b, 5c, 7c i 8c.

Dnia 19 października podczas wielkiego wydarzenia sportowego – Biegu „BRZESKA DYCHA ŚW. JAKUBA” organizowanego przez klub sportowy „Jakub” przy parafii pod wezwaniem NMP i św. Jakuba w Brzesku, uczniowie naszej szkoły za zgodą organizatora, promowali noszenie odblasków w myśl hasła – Biegaj z odblaskami! Bądź widoczny!  Przed startem rozdawali uczestnikom biegu odblaski w formie serc i uśmiechów, wykonane z folii odblaskowej.  Wśród setek uczestników biegu z różnych rejonów Polski, znaleźli się także uczniowie, rodzice i nauczyciele tejże szkoły.

Dnia 21 października odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, wiedzowego, konkursu na kreatywny strój odblaskowy i klasowy transparent promujący noszenie odblasków.  Wyróżnionym uczniom i klasom wręczono dyplomy i nagrody w obecności przedstawicieli Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. . Nagrody ufundowali popierający naszą akcję prywatni sponsorzy oraz Zarząd Osiedla Brzezowieckie, dzięki przewodniczącemu Grzegorzowi Kolbuszowi. Serdecznie dziękujemy.

Ponadto dla klas 1-3 uczniowie klas starszych przygotowali przedstawienie „ Na drodze” oraz piosenki promujące noszenie odblasków. Później przeprowadzony został Mini Turniej BRD na wesoło. Wybrani uczniowie z każdej klasy od 1 – 3 wzięli udział w zabawach, konkursach i quizach na temat ruchu drogowego, prawidłowych zachowań na drodze, numerów alarmowych, wybranych znaków drogowych. Wspólne zmagania przebiegały w miłej i pełnej dopingu atmosferze. Wszystkie drużyny świetnie poradziły sobie z zadaniami, wszystkie klasy otrzymały nagrody.

Za tydzień ostatni już odcinek, a w nim sprawozdania z kolejnych podjętych zadań…