Konkursy historyczne 2019 cz.1

Ogólnopolski Konkurs  Historyczny     ” Krąg „

W  tegorocznej  edycji  konkursu , którego  organizatorami są : Stowarzyszenie  Upowszechniania  Wiedzy  i  Kultury  Regionalnej  „ Pokolenie „  w  Warszawie  i  Wydział  Nauk Historycznych  i  Społecznych  Uniwersytetu  Kardynała  Stefana  Wyszyńskiego  w  Warszawie ,  wzięło  udział  11  uczniów z  naszej  szkoły : Jagoda  Mila  z  5 a , Magdalena  Habryło  z  5 a , Zofia  Baniak  z  5 b , Kamil  Baniak z  5 b ,  Katarzyna  Franczyk  z  5 e , Julia  Palej  z  6 a ,  Waleria  Sajdak z  6 a , Maria  Solak  z  6 a ,  Szymon  Gaczoł  z  6 c ,  Samuel  Seyoum  Kostrzewa  z 6 c , Adrian  Jemioło z 6c .                              Test  konkursowy  pt.  „ Polska Piastów ” dotyczył  najważniejszych  wydarzeń  z  historii  Polski  a  także  polskich  tradycji  obrzędów  i  zabytków.

Wyróżnienie  i  I  miejsce  w  szkole   Katarzyna  Franczyk , Wyróżnienie  i  II  miejsce  w  Szkole Szymon  Gaczoł  , Wyróżnienie  i  III  miejsce  w  szkole  Adrian  Jemioło  i  Magdalena  Habryło , Wyróżnienie i  IV  miejsce  w  szkole  Julia  Palej  i  Waleria  Sajdak , Wyróżnienie i  V   miejsce  w  szkole  Zofia  Baniak  i  Karol  Baniak.

XVI  Ogólnopolski  Konkurs  Poetycko  –  Plastyczny  : „Błogosławiona  Karolino , świeć  nam  przykładem”    organizowany  przez  Zespół  Szkolno  –  Przedszkolny , oddział  PG  im.  Bł. Karoliny  Kózkówny  w  Woli  Radłowskiej , Wydział  Katechetyczny  Kurii  Diecezjalnej  w  Tarnowie  pod  patronatem  Małopolskiego  Kuratora  Oświaty , Marszałka  Województwa  Małopolskiego.  Hasło  tegorocznego  konkursu  brzmiało : „  Rodzina  Bogiem  silna  staje  się  siłą  człowieka  i  całego  narodu ‘’.  Wzięli  w nim  udział :  Julia  Klich z 5a ,  Julia  Zelek  z  5a ,  Natalia  Stachowicz  z  5 c ,  Kamila  Górka  z  5 e  i  Oliwia  Łoboda  z  5 e .

Konkurs „Barwy Ojczyste”.  którego  celem  było  wyrażenie  przy  pomocy  tekstu  poetyckiego   do  hasła :   „ Jestem  Polakiem  „   własnych  refleksji  dotyczących  bycia  Polakiem ,  radości  z  mieszkania  w  pięknej  i  różnorodnej  geograficznie  Polsce.  Udział  w  nim  wzięli : Amelia  Kozioł  z  5  a ,  Kacper  Sowa  z  5 b , Antoni  Rudnik  z  5 c , Julia  Kondziołka  z  5 e ,  Lena  Kostur  z 6 a .

Konkurs „Życie w średniowiecznym Krakowie”.  organizowany  przez  Muzeum  Archeologiczne  w  Krakowie  dla  uczniów  szkół  podstawowych ,  którego  celem  było  zainteresowanie  historią  i  życiem w  średniowiecznym  Krakowie  oraz  zabytkami  związanymi  z  historią  miasta ,  rozwijanie  kreatywności  i  umiejętności  wyszukiwania ,  jak  również  korzystania  z  informacji  zawartych  w  różnych  źródłach  historycznych , archeologicznych  i  innych.                    Wzięli  w  nim  udział :  Jagoda  Mila  z  5 a ,  Nikola  Chruściel  z 5 a ,  Dominika  Dziwiszewska  z  5 b , Maja  Gorzelak  z  5 c , Szymon  Pudło  z  5 c , Martyna  Idzi  z 5 d ,  Gabriela Kornaś z 5d,  Maria Adamczyk z 5 e,  Lena Kostur z 6 a,  Oliwia  Witkowska z  6 a , Julia  Palej z 6 a , Małgorzata  Olejczyk  z  6 b ,  Julia  Wójcik  z  6 b , Kamila  Zelek  z  6  b , Szymon  Gaczoł  z  6 c.  Prace  uczniów  znalazły  się  na  Wystawie  w  Muzeum  Archeologicznym  w  Krakowie.

Grażyna  Pleśniarska  –  Gwizdała