K. Sambor Finalistką Małopolskiego Konkursu J. Polskiego

8 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Tytuł finalistki uzyskała Klaudia Sambor z klasy VII c.

Tematyka tegorocznej edycji Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego brzmiała „W poszukiwania szczęścia”, a konkursowe zadania wymagały od uczniów znajomości tekstów kultury wskazanych  w regulaminie oraz wiedzy i umiejętności z zakresu podstawy programowej języka polskiego dla szkół podstawowych.

Klaudia rozwinęła swoje zainteresowania poprzez systematyczną pracę, dokładną analizę tekstów literackich, popularnonaukowych oraz dzieł filmowych wskazanych w literaturze konkursowej a także realizację zagadnień podanych w regulaminie konkursu. Awansując do kolejnych etapów konkursu, poszerzała wiedzę i doskonaliła swoje umiejętności, uzyskując tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Uczennica do konkursu przygotowywała się już od września pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego – pani Justyny Krzywackiej.

Gratulujemy Klaudii sukcesu i życzymy wielu kolejnych osiągnięć.