Światowy Dzień Książki 2019

16 maja z okazji Światowego Dnia Książki w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Ideą tego święta jest popularyzacja książki i czytelnictwa. W ostatnich tygodniach promowaliśmy książki  i czytanie poprzez wystawy oraz konkursy, były to m.in. Konkurs Pięknego Czytania oraz konkurs literacki Wiem co czytam .

Książka towarzyszy nam od chwili, gdy jako małe dziecko wyciągamy   po raz pierwszy rękę po kolorową historyjkę z obrazkami. W latach szkolnych niesie wiedzę i rozrywkę. W okresie dojrzałości pomaga w samopoznaniu, ukazując życie w różnorodnych jego formach i przejawach. W starości jest nierzadko jedyną pociechą.

Książki nie można porównać z żadną inną formą rozrywki kulturalnej. Dzięki możliwości intymnego z nią obcowania oraz dzięki temu, że jest dostępna zawsze, kiedy sobie tego życzymy – utwór literacki góruje nad innymi środkami przekazu. Uczniowie,  nauczyciele  i rodzice po raz kolejny pokazali  jak można wspaniale bawić się treścią książki.  Wspólnie przygotowali przedstawienie pt. „ Baśniowy ambaras”.

W przedstawieniu wystąpili:

Nauczyciele:  Michał Seremak – Baj, Anna Duch- Baba Jaga, Anna Zydroń- Małgosia, Maria Nowak- Woźna, Anna Biernat- Zła Królowa, Inez Sumara- Czerwony Kapturek, Marta Adamczyk- Wróżka Fantazja

Rodzice: Bartosz Bujak- Jaś, Barbara Bacik- krasnoludek, Mateusz Węgrzyn – Wilk

Uczennice: Natalia Gadowska kl.2a, Martyna Śliwa kl.2d –krasnoludki

Piosenki: Amelia Majcherczyk kl.4e, Sonia Węgrzyn kl.4a, Magdalena Wójcik kl.4a, Maja Gorzelak,  kl.5b , Dominika Dziwiszewska kl.5b , Wiktoria Żak kl.5b

Przedstawienie przygotowała pani Lucyna Szot, Aneta Franczyk. Oprawa muzyczna pani Iwona Mikołajek

Laureatami Konkursu Pięknego Czytania zostali:

Klasy czwarte:

I miejsce: Jan Szczepanek kl.4d, Tymoteusz Krzywacki kl.4d, II miejsce: Leonard Popiela kl.4a, Szymon Żak kl.5a, III miejsce: Milena Tota kl.4d, Magdalena Wójcik kl.4a

Klasy piąte:

I miejsce: Kacper Maciejowski kl.5c, II miejsce: Amelia Kozioł kl.5a, Maciej Żurek kl.5a, III miejsce: Maja Gorzelak kl.5b

Klasy szóste i siódme: