Ogólnopolski Konkurs „ Przywrócić głos Niezłomnym , Nieobecnym na lekcjach historii”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Współorganizatorem :  21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa ,  1 Regionalny  Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków – Balice,  Aeroklub  Nowy Targ,   Aeroklub Podhalański  Nowy Sącz

Patronat Honorowy konkursu:   Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP ,  Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej,  Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski,  Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego,  Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty,  Józef Guzdek   Biskup Polowy Wojska Polskiego,  Andrzej Jeż Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej,  Piotr Duda Przewodniczący  NSZZ Solidarność,  Ludomir Handzel  Prezydent Nowego Sącza.

Patronat Narodowy – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda. Patronat edukacyjny – IPN. Patronat medialny – TVP3 Kraków

Konkurs był przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i ogólnopolskim oraz w pięciu kategoriach wiekowych.

Uczniowie przygotowywali , korzystając z różnych źródeł informacji  prace plastyczne  upamiętniające  postać  gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego –  jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej , bohatera bitwy o Anglię ,  prezentacje multimedialne upamiętniające  postać księdza prałata  Bernardyna Dziedziaka  – Niezłomnego kapłana diecezji tarnowskiej  oraz pracę modelarską upamiętniającą postać gen. brygady  pilota Stanisława Skalskiego.

W  konkursie wzięli udział :  Nikola Chruściel z kl. V a, Gabriela Kornaś z kl. V d , Karolina Walczyńska z kl. V d,  Maria Adamczyk z V e,  Katarzyna Franczyk z kl. V e, Izabela Korzeniowska  z kl. V e,  Szymon Pudło z kl. V c,  Maria Solak z kl. VI a,  Lena Kostur z kl. VI a,  Kamila Zelek z kl. VI b, Jakub Olchawa z kl. VI b,  Klaudia Sambor z kl. VII c , Maksymilian Duda z kl. VIII a .

Laureatami konkursu zostali :   Maria Solak  zdobywając II miejsce w kategorii klas    IV – VI  oraz   Maksymilian Duda – IV miejsce w kategorii  klas VII –VIII    którzy wykonali prace modelarskie pod kierunkiem pana Pawła Sitarza.

Wyróżniona w konkursie została również  Izabela Korzeniowska  za  prezentację multimedialną.

Gratulacje.                                                                                                                            Grażyna Pleśniarska – Gwizdała