Treść artykułu

Powiatowe i wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim

Mistrzostwo Gminy Brzesko w Narciarstwie Alpejskim

22  lutego 2019  reprezentacja PSP nr 3 w Brzesku wraz z innymi uczestnikami, wybrała się do Kluszkowców, gdzie zaplanowano mistrzostwa naszej gminy  i powiatu w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów.

Opiekunowie wyjazdu -Marek Małysa, Maria Nowak, Joanna Taflińska , ks. Jacek Walczyk i Julita Chrabąszcz, zabrali ze sobą ponad sześćdziesiąt zawodników z brzeskiej „Trójeczki”, którzy rywalizowali w kategoriach uczniów klas I-IV ,V-VI oraz VII- VIII i Gimnazjum. Na świetnie przygotowanej trasie stacji narciarskiej „Czorsztyn-ski”, nasi reprezentanci wywalczyli 7medali. Brązowy medal w kategorii dziewcząt klas I-IV została Julka Dudek  tuż za nią znalazła się Aleksandra Nowak również  brązowy medal  w kategorii  chłopców wywalczył Tomasz Fidelus . Z kolei wśród zawodników z klas V- VI, mistrzami  w swoich kategoriach zostali Oliwia Witkowska i Bartosz Sacha, wicemistrzami Lilia Mikulińska i Witkowski Jakub  również uzyskaliśmy brąz  Emilki Sacha tuż za nią był Nikodem Gałat i Franciszek Zych, którzy zajęli  IV miejsca.

Tym sposobem nasi przedstawiciele awansowali do następnego etapu jakim są rozgrywki na poziomie wojewódzkim.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Finały Mistrzostw w Narciarstwie Alpejskim w Kasinie Wielkiej.

Dnia  6.03.2019 na stoku stacji narciarskiej „ Kasina SKI” odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorami zawodów byli: MAŁOPOLSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY KRAKÓW ZPO- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego w Limanowej Powiatowy Szkolny  Związek Sportowy Limanowa.

W zawodach wzięło udział ponad 200 narciarzy. Mistrzostwa rozegrano w różnych kategoriach wiekowych. Zawody zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu wśród młodzieży sportów zimowych oraz wyłonienie Mistrzów Małopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

Nasi reprezentacji plasowali się na pozycjach;   Julka Dudek 38/43,  Aleksandra Nowak 39/43, Fidelus Tomasz 33/40, Zych Franek 36/44, Bartek Sacha 38/40,  Sacha Emilka 32/42 na najlepszej pozycji znalazła się Oliwka Witkowska 15/42.  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!