XVIII Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii

26 kwietnia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu już po raz 18. odbył się konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrz Ortografii”. Patronat nad konkursem objął Burmistrza Brzeska Tomasz Latocha. Po raz pierwszy przy organizacji konkursu uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W tym roku do zmagań przystąpiło 44 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Brzesko. Naszą placówkę reprezentowali: w kategorii klas V – VI: Jakub Olchawa z klasy VI b i Aleksandra Mruczek z klasy VI c , w kategorii klas VII – VIII: Aleksandra Wolsza z klasy VII a i Klaudia Sambor z klasy VII c

Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli z najeżonym trudnościami dyktandem a następnie testem językowym. Uczniowie byli jednak świetnie przygotowani, gdyż, jak podkreśliła komisja konkursowa, wyniki były bardzo wyrównane. Tym przyjemniej więc jest nam poinformować, że zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii 2019” w kategorii klas VII – VIII zdobyła nasza reprezentantka – Aleksandra Wolsza, natomiast w kategorii klas V – VI Jakub Olchawa uzyskał III miejsce.

Aleksandra została przygotowana do konkursu przez panią Marię Bawół. Opiekę naukową nad Jakubem sprawowała pani Edyta Szczepanek.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wytrwałą pracę i rzetelne przygotowanie do konkursu, a laureatom życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!