IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Thomas Dance

13 kwietnia 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odbył się IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO THOMAS DANCE. Organizatorką wydarzenia była pani Dorota Thomas, która w naszej szkole prowadzi zajęcia taneczne.

W Turnieju wzięło udział 168 par – tancerze z czterdziestu klubów tanecznych  i szkół tańca z całej Polski. W tak prestiżowym gronie znaleźli się także uczniowie naszej szkoły, którzy wspaniale zaprezentowali się na parkiecie. Uczestnicy rywalizowali w czterech blokach, podzielonych pod względem klas tanecznych, kategorii wiekowych oraz stylów tanecznych. Na brzeskim parkiecie zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu tańców latynoamerykańskich oraz tańców standardowych. Największe emocje towarzyszyły finałowi najwyższych klas tanecznych. Tancerze swoimi tańcem zachwycili zgromadzoną na hali widownię. Wszyscy zwycięzcy i finaliści otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Przygotowanie ogólnopolskiego turnieju na tak wysokim poziomie, wymagało ogromnego nakładu pracy oraz wsparcia ze strony takich instytucji jak: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – Pani Marta Malec-Lech, Gminy Brzesko – Burmistrza Pana Tomasza Latochy oraz Powiatu Brzeskiego – Starosty Pana Andrzeja Potępy i wicestarosty Pana Macieja Podobińskiego. Nieocenione jest również wsparcie ze strony Sponsorów: BALVITEN Sp. z o.o. Joanna Gurgul, OSHEE, DELIKATESY CENTRUM, KOPALNIA PIASKU ECI Sp. z o.o., Paszczaki Gotują, Malinowy Chruśniak, CENTRUM OGRODNICZE NATURA, PAGEN – OKNA Brzesko, KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY, PUKAL MASZYNY I NARZĘDZIA, WÓJT GMINY DĘBNO- WIESŁAW KOZŁOWSKI, KWIACIARNIA ASTER, SKLEP TANECZNY TRENDY DANCE Dzięki pomocy Sponsorów można było zorganizować turniej na najwyższym poziomie – zapewnić profesjonalny parkiet, dźwięk i nagłośnienie, ugościć sędziów oraz zaprosić tancerzy z całej Polski. Impreza została profesjonalnie poprowadzona a należyty rozgłos zapewnili patroni medialni: Informator Brzeski, Bochnia Brzesko z bliska, Życie Brzeska – Portal Ludzi Aktywnych, TEMI – Galicyjski Tygodnik Informacyjny, Urząd Miejski w Brzesku oraz Thomas Dance za pośrednictwem plakatów, banerów, za pośrednictwem mediów społecznościowych i lokalnych stron informacyjnych.