W magicznym świecie Jana Brzechwy

2 kwietnia 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1  w Brzesku dla uczniów klas I – III odbył się Gminny Konkurs Czytelniczo – Recytatorski „W magicznym świecie Jana Brzechwy”. Wzięło  w nim udział 35 uczestników z ośmiu szkół. Wśród nich znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Lena Krzywacka (kl.2a), Aleksandra Wolsza (kl.2b), Wiktoria Rybicka (kl.2c), Hanna Walczak (kl.2d), Remigiusz Kuliś (kl.3a) i Pola Baniak (kl.3b). Celem konkursu było propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań, zachęcenie do stałego kontaktu z książką oraz  doskonalenie techniki recytowania.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej dzieci rozwiązywały test ze znajomości wierszy Jana Brzechwy. Do rundy finałowej zakwalifikowali się uczniowie z najwyższą ilością punktów uzyskanych z części pisemnej. Wśród 10 finalistów były uczennice naszej szkoły: Hanna Walczak, Aleksandra Wolsza i Pola Baniak. W drugiej części finaliści recytowali wybrany przez siebie wiersz Jana Brzechwy. II miejsce w tym konkursie zdobyła Pola Baniak uczennica klasy 3b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszych uczniów

Teresa Sediwy