Strajk

Szanowni Rodzice,

w związku z planowaną akcją strajkową pracowników oświaty w terminie od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziemy w stanie zapewnić realizacji zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy planowany strajk dojdzie do skutku w związku z trwającymi negocjacjami Związków Zawodowych z Rządem. Wszelkie informacje na temat strajku i organizacji pracy szkoły w tym czasie będą na bieżąco przekazywane poprzez naszą stronę internetową i dziennik elektroniczny. Prosimy o systematyczne sprawdzanie ogłoszeń w systemie Librus, ponieważ sytuacja jest dynamiczna. Gdyby negocjacje zakończyły się niepowodzeniem i doszło do strajku, prosimy w miarę możliwości o nieprzysyłanie dzieci do szkoły i zapewnienie im opieki we własnym zakresie.

Zgodnie z przepisami nadrzędnymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że rodzice, którzy nie mają z kim zostawić dziecka w sytuacji, gdy przedszkole lub szkoła są zamknięte, mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Zasiłek można uzyskać tylko na dzieci do lat 8. Inną możliwością jest skorzystanie z urlopu – opieki nad zdrowym dzieckiem lub urlopu na żądanie.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość i życzliwość w tej niezwykle trudnej społecznie sytuacji.

Dorota Wójcik