Lekcja bezpieczeństwa na oddziale dziecięcy ZOZ Brzesko

W poniedziałek 11.03.2019r dzieci przebywające na oddziale miały niecodziennych gości. Z wizytą przybyli: Wiceminister Zdrowia pani Józefa Szczurek-Żelazko, Główny Inspektor Transportu Drogowego pan Alvin Gajadhur oraz pan Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury. Opowiadali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się na drogach, a także o zdrowym stylu życia. „Lekcje bezpieczeństwa drogowego” to cykl spotkań organizowanych w szkołach i szpitalach przez Inspekcję Transportu Drogowego i Ministerstwo Zdrowia. Podczas prezentacji dzieci mogły obejrzeć krótkie bajki, odpowiadać na pytania prowadzących, a także nauczyć się wierszyka dotyczącego bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Dodatkową atrakcją była wizyta krokodyla Tirka, który serdecznie przywitał się z dziećmi i uczestniczył w małej sesji zdjęciowej z chętnymi. Na zakończenie pacjenci  zostali obdarowani  upominkami przygotowanymi przez gości. Nasi uczniowie również mieli swój wkład w to wydarzenie przygotowując piękne ozdoby na oddział, a także gazetki tematyczne  za co serdecznie dziękujemy! Nauczyciele z oddziału dziecięcego.