XII Turniej Szkół im. Mikołaja Kopernika

Uczniowie naszej szkoły zdobywają I miejsce w XII Turnieju Szkół im. Mikołaja Kopernika

Dnia 07 marca 2019 roku na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy uczniowie naszej szkoły w składzie:Tymoteusz Krzywacki z kl. 4d, Katarzyna Put z kl. 5c i Szymon Gaczoł z kl.6c pod opieką p. Doroty Wojtyś wzięli udział w XII już edycji Turnieju Szkół noszących imię Mikołaja Kopernika, tym razem pod hasłem „„Mistrz Kopernik i jego dzieło” Głównymi celami turnieju było: pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o jednej z najwybitniejszych postaci polskiego renesansu – astronomie, lekarzu, ekonomiście i uczonym  – Mikołaju Koperniku oraz jego dokonaniach i życiu, zachęcenie do samodzielnych poszukiwań i odkrywania śladów Kopernika we współczesnym świecie, pobudzanie do działań twórczych, a także doskonalenie umiejętności współpracy uczniów i nauczycieli szkół noszących imię M. Kopernika. Realizacja zadań przez poszczególne drużyny sprzyjała wzajemnemu poznaniu się, integracji, a jednocześnie umożliwiła udział w nadzwyczajnej przygodzie edukacyjnej.

W czasie trwania turnieju uczniowie m.in. rozwiązywali różne zadania z wiedzy o Mikołaju Koperniku przygotowane przez gospodarzy w formie albumu, brali udział w konkursie na sobowtóra astronoma przygotowując własny strój i sposób prezentacji oraz  w ciekawych konkurencjach drużynowych, w których musieli wykazać się: szybkością, sprawnością, pomysłowością i celnością.

Po zakończonych konkursach i podsumowaniu punktów drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce, a tym samym puchar Wójta Gminy Bochnia.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom SP w Dąbrowicy za serdeczne przyjęcie, poczęstunek i miłą atmosferę.

Dorota Wojtyś