X edycja szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku zakończona

Dnia 28 lutego 2019 roku odbył się finał X już edycji szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Celem konkursu było jak co roku zapoznanie uczniów z postacią wielkiego Polaka, patrona szkoły, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika, oraz podkreślenie znaczenia jego odkrycia dla rozwoju cywilizacji. Konkurs przebiegał w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał klas III – IV oraz V-VI. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 39 uczniów, w tym sześciu z klas trzecich. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało już tylko siedmiu uczniów z klas III i IV oraz sześciu uczniów z klas V i VI.

Z przyjemnością informujemy, że złoty medal, a tym samym pierwsze miejsce  w kategorii klas V – VI zdobyła: Katarzyna Put z kl. V c, miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zajęła Kamila Górka z kl. V e,  a tuż za nią na miejscu trzecim uplasował się Szymon Gaczoł z kl. VI c.  Laureatami zajmującymi pozostałe miejsca zostali:  Sacha Mateusz z kl. V d, Wiktoria Górka z  kl. V a oraz Maria Solak z kl. VI a.  W grupie klas III i IV miejsce pierwsze, a tym samym  złoty medal zdobył Tymoteusz Krzywacki z klasy IV d, miejsce drugie we wspaniałej rywalizacji wywalczył Franciszek Zych z kl. IV a, a miejsce trzecie zajęła Milena Wójcik z kl. III b. Laureatami konkursu zostali także: Jakub Wielgosz z kl. IV b, Karol Krokosz z kl. IV a, Błażej Sowa z kl. III b oraz Rafał Janicki z kl. IV b.

Pytania do wszystkich etapów konkursu opracowane zostały przez p. Dorotę Wojtyś i wyciągnięte z zaklejonej koperty w dniu eliminacji, półfinału i finału. Podczas finałupytania zadawali członkowie komisji: p Dorota Wojtyś (przewodnicząca), pAgata Wolszczak, p. Urszula Krzemień oraz p. Magdalena Głowacka.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy o patronie szkoły i zdobytych wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Serdeczne podziękowania i gratulacje składamy także rodzicom i wychowawcom wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu. Osiągnięte wyniki na każdym etapie tego konkursu to wynik waszej pracy i wielkiego zaangażowania.

Wręczenie medali, dyplomów i rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.

Dorota Wojtyś