Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”2019

8 stycznia 2019r. w naszej szkole został przeprowadzony I etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”. W eliminacjach uczestniczyło siedmiu uczniów  klas trzecich, zmierzając się dzielnie z trudną polską ortografią. Etap szkolny składał się z dyktanda i testu ortograficznego. Dzieci musiały  wykazać się znajomością zasad ortograficznych i ich praktycznym zastosowaniem.  W szkolnych eliminacjach największą liczbę punktów uzyskała Anna Guzik z klasy 3b (wych. Teresa Sediwy) i  zakwalifikowała się do II  i III etapu, które odbędą się 5 lutego w Szkole Podstawowej im. P. Michałowskiego w Krakowie. Grtulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

Teresa Sediwy