Ósmoklasiści wolontariuszami WOŚP

13 stycznia 2019 r. odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz pierwszy w zbiórce wzięli udział uczniowie naszej szkoły. A byli to: Katarzyna Batko, Beata Guzik, Emilia Kura, Anita Ojczyk, Ewelina Rogozińska, Krystian Fijałkowski, Filip Pytka z klasy 8 a oraz Małgorzata Leś, Zuzanna Sacha, Rebeka Sowa, Tomasz Gorzelak, Łukasz Marecik, Adam Surmacz i Kacper Wójcik z klasy 8 b.

Ósmoklasiści pod opieką wychowawczyń kwestowali na terenie Brzeska. Kolorowe puszki szybko się zapełniały, a każdy darczyńca otrzymał czerwone serduszko – charakterystyczny symbol Orkiestry.

Uczucie satysfakcji z dobrze wykonanego zadania na pewno jest wielką nagrodą za trud młodych wolontariuszy. Dziękujemy za ich zaangażowanie, empatię i aktywne wsparcie tej ważnej akcji charytatywnej. Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku również znajdą się osoby, które chętnie włączą się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.