Andrzejki 2018

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze.

Przez dwa popołudnia, 26 i 28 listopada, w naszej szkole panowała magiczna atmosfera, w którą wprowadził nas jeden z ulubionych obyczajów naszych uczniów – andrzejki.

W czasie gdy rodzice uczestniczyli w zebraniach, ich pociechy brały udział w zabawie tanecznej oraz wróżyły sobie przyszłość przy specjalnie przygotowanych stanowiskach. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie ulubionego koloru.

Jak co roku największa kolejka ustawiła do kramiku z loterią fantową oraz do kącika słodkości, gdzie można było kupić wspaniałe wypieki przygotowane przez nauczycieli oraz rodziców. Dochód uzyskany ze sprzedaży losów oraz ciast został w tym roku przeznaczony na pomoc naszej uczennicy – Oliwce.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli szkolny kiermasz charytatywny. Dzięki Państwa zaangażowaniu i ofiarności udało się nam zebrać dużą kwotę – 16 628, 69 zł. , która zostanie przekazana na konto Stowarzyszenia „Zielone Serduszko”.