XI Turniej Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania 2018”

W październiku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, który organizowany jest przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu  i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Uczestnicy konkursu zaprezentowali dwa teksty literackie: poezję i prozę,  które powstały w latach 1914-2014. Komisja dokonała oceny według następujących kryteriów: odpowiednio dobrany repertuar, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

W eliminacjach rejonowych naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIC:  Julia Chrabąszcz  Rozalia Zelek (opiekun: Justyna Krzywacka), a także uczniowie klasy VC Kacper Maciejowski (opiekun: Renata Gałek)  oraz Franciszek Osyba  klasa VIB (opiekun: Edyta Szczepanek).
Komisja konkursowa doceniła zdolności recytatorskie trojga naszych uczniów: Franciszka Osyby, który został laureatem I miejsca oraz Julii Chrabąszcz i Kacpra Maciejowskiego, którzy wywalczyli III miejsce.

W etapie międzypowiatowym, który odbył się 25 października w Dąbrowskim Domu Kultury, Franciszek Osyba został uhonorowany wyróżnieniem.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za przygotowanie recytacji i życzymy dalszych sukcesów.