Śladami miejsc pamięci

W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji prowadzony jest międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny, w ramach którego klasy ósme udały się na wycieczkę śladami lokalnych miejsc pamięci.

Historyczna wędrówka po Brzesku odbyła  się 20 września i rozpoczęła od projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w brzeskim kinie „Planeta”, który upamiętnia słynnych lotników walczących w bitwie o Anglię. Następnie uczniowie udali się na spacer brzeskimi ulicami. Najpierw  zwiedzili wystawę na rynku, prezentującą  wydarzenia i postacie związane z walką o niepodległość w naszym regionie. W dalszej kolejności uczniowie udali się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie zapalili symboliczne znicze i zapoznali się z tablicami, upamiętniającymi brzeszczan poległych za ojczyznę. Następnym punktem spaceru były miejsca związane z historią brzeskich Żydów. Tę plenerową lekcję historii poprowadziła nauczycielka historii – pani Barbara Górczewska.