Święto Edukacji Narodowej 2018

Od 1972 roku w Polsce 14 października jest dniem upamiętniającym powstanie Komisji Edukacji Narodowej a tym samym świętem wszystkich pracowników oświaty. W naszej szkole z tej okazji 15 października  w sali gimnastycznej odbyła się akademia.  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie oraz nagrodziła wyróżniających się pedagogów. Życzenia nauczycielom złożyła także Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Mastalska – Sowa.  Po części oficjalnej uroczystości nastąpił występ artystyczny przygotowany przez klasę II A, II B i I c  pod kierunkiem pani Izabelli Czerneckiej, pani Marzeny Rzenno i pani Luizy Płaczek. Młodzi recytatorzy zaprezentowali wzruszające wiersze i piosenki, będące wyrazem wdzięczności za trud wychowawczy pedagogów. Bardzo efektownym elementem widowiska był pokaz taneczny podopiecznych pani Dorothy Thomas.  Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty  oraz życzenia spowodowały, że święto to upłynęło w bardzo radosnej i ciepłej atmosferze.