Witaj szkoło, czyli pożegnaliśmy wakacje

Po dwumiesięcznej beztrosce przyszedł wreszcie czas na powrót w mury szkoły. 3 września  w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się odświętnie ubrani uczniowie klas I – VIII, których serdecznie powitała pani dyrektor – Dorota Wójcik. W swoim przemówieniu przypomniała tragiczną historię pamiętnego września 1939 roku oraz życzyła wszystkim wielu sukcesów i wspaniałych wyników w nauce. Następnie przedstawiła zebranym nowych nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej placówce. Słowa wsparcia i życzenia pomyślności przekazali również społeczności szkoły zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska – pan Grzegorz Wawryka, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Krzysztof Ojczyk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Mastalska – Sowa. Po błogosławieństwie udzielonym przez księdza Jacka Walczyka odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę IV D pod kierunkiem pani Inez Sumary i pana Michała Seremaka (dla klas IV – VIII). Uczniowie wierszem i piosenką pożegnali wakacje oraz przywitali „srebrny dzwonek i białe tablice” .

Szczególne ciepło i serdecznie powitani zostali pierwszoklasiści, którzy w tym roku szkolnym zaczynają swoją edukację. O godzinie 11. 00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie i  pasowanie na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Następnie najmłodsi podopieczni „trójki” udali się do swych klas wraz z wychowawcami.