Konkursy Matematyczne w roku szkolnym 2017/2018

W naszej szkole dla uczniów pasjonujących się matematyką, organizujemy konkursy o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Stwarzają one uczniom okazję do sprawdzenia poziomu swojej wiedzy i porównania jej z wiedzą uczniów z całej Polski. Uczestnicy konkursów matematycznych rozwijają umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań, nabywają umiejętności pracy w grupie, mają możliwości osiągania sukcesów.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie rywalizowali w:

XIII OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW –   Etap szkolny odbył się 28.09.2017r. Wzięło w nim udział 7 uczniów. Do II etapu     zakwalifikował się Dominik Krzemień z klasy 7b

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY  –W etapie szkolnym – 24.11.2017r udział wzięło 9 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:  Mateusz Burdyl (6b),  Dominik Krzemień (7b),  Zuzanna Sacha (7b),  Adam Surmacz (7b)

II MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS 4, 5 i 6 organizowany przez SCE w Tarnowie oraz PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Etap szkolny odbył się 27.11.2017r i uczestniczyło w nim 50 uczniów naszej szkoły. Organizatorem etapu rejonowego – 30.01.2018r była nasza szkoła i reprezentowało nas 14 uczniów: Julia Kondziołka,  Szymon Burdy,  Natalia Stachowicz,  Kacper Maciejewski,  Katarzyna Put, Piotr Leś,  Maciej Żurek,  Gabriela Grzebieniarz,  Maria Solak,  Jakub Olchowa,  Mateusz burdy, Ignacy Bujak,  Kamil Płoński oraz  Klaudia Sambor.

FINALISTAMI konkursu – 13.03. 2018r  w  Dąbrowie Tarnowskiej  – zostali Natalia Stachowicz (4c), Put Katarzyna (4c), Burdyl Szymon (4a) oraz Maria Solak (5a)

KRAKOWSKA MATEMATYKA – XII edycja konkursu pod hasłem „Wolność zaczęła się w Krakowie” W etapie szkolnym 30.11.2017r uczestniczyło 50 uczniów. Finalistami etapu wojewódzkiego, który odbył się 23.03.2018r zostali  Burdyl Szymon,  Witkowski Jakub,  Dyba Klaudia i  Burdyl Mateusz.

MIĘDZYNARODOWY  KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY

– odbył się 15.03.2018r.  Udział wzięło 86 uczniów naszej szkoły, z  klas II –VII. Wyróżnienia w konkursie zdobyli z: Kl. III – Palej Filip, Hebda Jaromir, Łabno Jakub, Jakubas Marcel, Kl. IV – Kondziołka Julia, Maciejowski Kacper, Leś Piotr, Gałat Nikodem, Stachowicz Natalia, Kl. V – Solak Maria, Mikołajek Kacper, Dyba Klaudia, Kl. VI – Burdyl Mateusz, Bujak Ignacy

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS V

W etapie  szkolnym – 27.03.2018r uczestniczyło    12   uczniów. Do etapu powiatowego, który odbył się  18.05.2017r zakwalifikowali się Maria Solak i Kacper Mikołajek.

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO – EKONOMICZNY –SKO

W etapie szkolnym 06.04.2017r uczestniczyło 14 uczniów z klas V i VI. W finale 6.06.2018r naszą szkołę reprezentowali Klaudia Sambor, Mateusz Burdyl i Ignacy Bujak.

Wszystkim uczestnikom oraz finalistom GRATULUJEMY oraz życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Musiał