Promocja książki „Święty Jakub opowiada dzieciom”

W środę 30 maja 2018 r. w Auli Chrystusa Króla przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba w Brzesku odbyło się uroczyste spotkanie promocyjne książki „Święty Jakub opowiada dzieciom”.
Opowiadania, które znalazły się w tej książce spisał Ks. Prałat Franciszek Kostrzewa, a ilustracje wykonali uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem Doroty Wojtyś. Młodzi ilustratorzy, których prace wzbogaciły szatę graficzną książki to: Tomasz Gorzelak i Rebeka Sowa z kl. 7b, Wiktoria Rudnicka, Oliwia Stypka, Faustyna Holik i Julia Waśniowska z kl. 6a, Katarzyna Batko i Beata Guzik z kl. 7a, Lilla Mikulińska i Oliwia Witkowska z kl. 5a, Jacek Bukowski i Klaudia Sambor z kl. 6c oraz Karolina Hebda z kl. 6b i Kamila Zelek z kl. 5b. Książkę wydała Brzeska Oficyna Wydawnicza.
W spotkaniu wzięli udział: ks. Proboszcz Józef Drabik, Dyrektor Szkoły Katolickiej Halina Podolańska-Nabożny, Dyrektor PSP nr 3 w Brzesku Dorota Wójcik oraz wybrani uczniowie szkół wraz z nauczycielami. Po przedstawieniu książki przez Ks. Prałata, poproszono Ks. Proboszcza oraz obie Panie Dyrektor o przeczytanie wybranego fragmentu opowiadania. Całą uroczystość uświetnił także śpiew Scholi dziecięcej pod kierunkiem Barbary Zelek i Michała Seremaka.
Serdecznie gratulujemy Ks. Franciszkowi wydania książki skierowanej do młodych czytelników, a naszym uczniom wyróżnienia, jakim było umieszczenie ich prac w tej książce.