XI Turniej Szkół im. Mikołaja Kopernika

Dnia 30 kwietnia 2018 roku na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Jaworznej uczniowie naszej szkoły w składzie: Maria Solak z kl. 5a, Szymon Gaczoł z kl. 5c, Katarzyna Put z kl. 4c oraz Klaudia Sambor z kl. 6c pod opieką p. Doroty Wojtyś wzięli udział w XI Turnieju Szkół noszących imię M. Kopernika pod hasłem „Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”. W turnieju wzięło udział 7 szkół. Głównymi celami turnieju jak co roku było: szerzenie wiedzy o patronie szkoły i astronomii, rozwój współpracy między szkołami, rozbudzanie wyobraźni, pobudzanie do działań twórczych, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie. Realizacja zadań przez poszczególne drużyny sprzyjała wzajemnemu poznaniu się, integracji, a jednocześnie umożliwiła udział w nadzwyczajnej przygodzie edukacyjnej.
W czasie trwania turnieju uczniowie m.in. rozwiązywali test ze znajomości podstawowych faktów z biografii patrona, najsłynniejszych wizerunków, pomników utrwalonych w ikonografii oraz instrumentów, z których korzystał astronom. Brali udział w konkurencjach sprawnościowych, biegali na czas po litery, z których następnie układali nazwisko astronoma. Z dostarczonych przez organizatora materiałów dekorowali piernika, a inspiracją było główne hasło turnieju.. W czasie trwania konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą, refleksem, sprawnością fizyczną oraz kreatywnością. Po zakończonych konkursach i podsumowaniu punktów drużyna z naszej szkoły zajęła VI miejsce.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom SP w Jaworznej za serdeczne przyjęcie, poczęstunek i miłą atmosferę.
Dorota Wojtyś