DZIEŃ DZIECKA – PUNKT FILIALNY W SP ZOZ BRZESKO

01.06. to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Niestety nie zawsze można świętować ten dzień w domu, w gronie rodzinnym. Dlatego też, personel i nauczyciele oddziału dziecięcego przygotowali różne atrakcje dla najmłodszych pacjentów, aby i na ich twarzach mógł zagościć uśmiech.
W tym dniu na naszym oddziale gościliśmy bajkowe postacie – misia, małpkę, krokodyla i księżniczki. Dzieci zostały obdarowane kolorowymi balonikami z helem, które ufundowała pani Izabela Trzaska, za co serdecznie dziękujemy! Poza tym, była możliwość wykonania sobie zdjęć z naszymi przebierańcami lub samodzielnie wskoczyć w różne stroje przygotowane w fotobudce.
Kolejną atrakcją była gra inspirowanej popularnym kołem fortuny, w której udział brali pacjenci wraz ze swoimi rodzicami. Rozwiązywaliśmy ciekawe zagadki, a dla wszystkich dzieci zostały przygotowane małe upominki oraz słodki poczęstunek. Na koniec, chętni próbowali swoich sił w puszczaniu baniek na świeżym powietrzu, a inni pacjenci którzy nie mogli nam towarzyszyć podziwiali ten widok ze swoich pokoi.
Przygotowanie tych atrakcji nie byłoby możliwe bez zaangażowania personelu oddziału dziecięcego oraz studentów, którzy aktualnie realizują praktyki zawodowe w szpitalu. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i życzymy dzieciom wszystkiego najlepszego i przede wszystkim zdrowia.