VIII Turniej „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla przedszkolaków”

23.05.18r. w naszej szkole odbył się VIII turniej ,,Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla przedszkolaków ‘’ na wesoło.
Do rywalizacji zgłosiły się grupy z przedszkoli nr: 1,3,4,7,10,Sióstr Służebniczek oraz grupy ,,O’’ z naszej szkoły /ok.170 dzieci /.Celem turnieju było utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego, zastosowania w praktyce zdobytych informacji z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego oraz rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania i współpracy w grupie.
Zebranych gości powitała dyr. szkoły p. Dorota Wójcik, która później wraz z przedstawicielem Powiatowej Policji w Brzesku oficerem prasowym st. asp. Eweliną Budą oceniała przygotowane konkurencje.
Wprowadzeniem do ,,wesołego turnieju” było przedstawienie ,,Jak być bezpiecznym na drodze” przygotowanym przez kl. IIb pod kierunkiem p. Teresy Sediwy.
Najtrudniejszym zadaniem okazało się ułożenie z rozsypanki obrazkowej zasad przechodzenia przez jezdnię. Liczyło się tutaj bystre oko, bo ilustracje różniły się drobnymi szczegółami. W przerwach pomiędzy zadaniami każda grupa uczestników przedstawiała przygotowany wiersz, piosenkę lub hasło i odgadywała zagadkę.
Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z zadaniem ,,znaki drogowe inaczej”- powstawały ciekawe roboty, ufoludki, rakiety i zwierzaki. Ulubioną konkurencją dzieci są puzzle i tym razem szybko ułożyły pocięty pojazd uprzywilejowany, a później dobrały do niego postać i numery alarmowe. Znawcy zasad bezpieczeństwa bezbłędnie odpowiadali na pytania quizu poprzez pokazywanie lizaków z napisem tak lub nie. Turniej zakończył się konkurencją sportową, w której kierowca po ubraniu kamizelki w bezpieczną podróż slalomem zabierał całą grupę.
Zwieńczeniem turniejowych zmagań było rozdanie podziękowań dla Pań, Policji, a także dyplomów , gier, słodkości i baloników dla przedszkoli i przedszkolaków.
Koordynatorem niniejszego przedsięwzięcia była p. Dorota Wojtyś, a konkurencje przygotowały i prowadziły p. Renata Libera. Janina Górska i Judyta Multan.