I Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Gnojniku oraz Młodzieżowa Rada Gminy Gnojnik we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń” zorganizowały I Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który odbył się 28 maja 2018 r.

Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, członków stowarzyszeń i klubów seniora działających na terenie powiatu brzeskiego.

Rozalia Zelek zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Gnojniku, opiekun p. Basia Zelek

Celem konkursu było : uczczenie 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości , kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, umacnianie świadomości narodowej,kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny, wzmacnianie więzi międzypokoleniowych i wspólne szerzenie idei niepodległościowej, wspieranie rozwoju w zakresie twórczości muzycznej.